Zubné korunky

Najnovšie metódy

Inovatívne technológie

Certifikovaní špecialisti

Čo sú zubné korunky

Zubné korunky sú estetickým, ale aj funkčným riešením pri strate či poškodení zubov. Zubná korunka pôsobí ako náhrada zuba, ktorá prekrýva celú viditeľnú časť zuba a zviera ho z oboch strán. Ak sa teda rozhodnete pre zubné korunky, docielite zlepšenie estetickej podoby vašich zubov, a takisto posilnite štruktúru zubov a vrátite im pôvodný tvar.  

Kedy je dobré rozhodnúť sa pre rekonštrukciu zuba v podobe zubnej korunky? 

  • v prípade, ak sú vaše zuby veľmi poškodené alebo je časť z nich viditeľne odlomená 
  • v prípade, ak majú zuby nedostatok pôvodnej hmoty, čo môže byť následok častého plombovania 
  • v prípade vrodených zubných ochorení dentínu alebo skloviny či oslabených zubov.

Rozhodnutie, aké zubné korunky, by ste si mali dať zhotoviť, nemusí byť vždy ľahké, preto je dobré poradiť sa so špecialistom. Na našej Stomatológii v Košiciach, vám odborníci poradia z akých typov zubných koruniek je možné si vybrať, a spolu s vami vyberú typ zubnej náhrady, ktorý je pre vás ten najvhodnejší.

Druhy zubných koruniek

Stomatológia Košice Vám ponúka z týchto typov koruniek: 

  • keramické korunky 

  • kovovo-keramické korunky 

  • porcelánové korunky 

  • zirkónové korunky 

Keďže každý zub je jedinečný, budú rovnako jedinečné aj všetky zubné korunky vo vašich ústach. Ich vytvorenie v našej ambulancii prebieha v dvoch krokoch. Pri prvej návšteve sa ošetrovaný zub, na ktorý bude korunka nasadzovaná, obrúsi, prípadne sa pripraví zubný implantát a zhotovia sa odtlačky. Na základe odtlačkov sa následne  v zubnej technike zhotoví korunka. Počas toho ako sa zubná korunka vyrába, je ošetrovaný zub chránený provizórnou živicovou korunkou, takže nik z pacientovho okolia si to ani nevšimne, pretože pacient môže bez problémov jesť i rozprávať. Pri ďalšom zubnom ošetrení sa provizórna korunka nahradí novou, trvalou zubnou korunkou.  

Ak chcete dať zbohom svojmu nedokonalému zubnému chrupu a opäť sa zoširoka usmiať, neváhajte nás kontaktovať. Stomatológia Košice Vám vytvorí úsmev, ktorý budete môcť rozdávať naokolo všetkým svojim blízkym.

Objednajte sa!

Sledujte nás!

Sme Vám k dispozícii

Pondelok - Piatok 8:00 - 18:00

Konzultácia zdarma

Tešíme sa na Vašu návštevu!

Všeobecná zdravotná poistovňa
Dôvera zdravotná poistovňa
Union zdravotná poistovňa
Master Card
Maestro
Visa