Zubné implantáty

Najnovšie metódy

Inovatívne technológie

Certifikovaní špecialisti


Pekné a zdravé zuby sú v dnešnej dobe istou hodnotou, ktorá je pre človeka v spoločnosti veľmi dôležitá, pričom nám pomáha udržať si sebavedomie. Neúplný chrup však nemusí byť len estetickým problémom, ale aj zdravotným. Ak sme nútení k extrakcii (vytrhnutiu) zuba, alebo nám zub vypadne sám, môže nastať niekoľko nechcených zmien, ktoré nám môžu spôsobiť viaceré problémy: posúvanie zubov, strata zubnej hmoty – atrofia, či čeľustno-sánkové deformácie. Okrem iného nám chýbajúce zuby môžu spôsobiť aj problémy pri konzumácii jedla či artikulácii.

Čo sú zubné implantáty

Praktickým aj estetickým riešením sú v tomto prípade zubné implantáty. Našťastie už odzvonilo bežným snímateľným zubným náhradám tzv. vyklápačkám a pri strate zuba môžeme zvoliť bezpečné, trvalé a funkčné zubné implantáty. Implantáty vlastne nahrádzajú koreň zuba a používajú sa vtedy, keď došlo k strate celého zuba. Aplikovať ich môžeme, ak je na mieste dostatok zubnej kosti. Ak však kosť chýba, je potrebné doplniť kostný štep.

Zubný implantát

Zubný implantát

 

Výhody zubných implantátov

Zubné implantáty majú veľa benefitov, ktoré sú pre náš chrup i celkovú pohodu veľmi dôležité.

  • V prvom rade nepoškodzujú ostatné zuby a pôsobia prirodzene. 
  • Výhodou je ich trvácnosť a životnosť, nakoľko pri správnej hygiene vydržia aj niekoľko desiatok rokov.
  • Zubné implantáty sa dokážu zrásť a zahojiť, takže sa nemusíme báť, že by vás trápila bolesť  v okolí zubného implantátu.
  • Ďalšou výhodou je, že zubné implantáty nám nenahrádzajú len viditeľnú časť zuba ale i koreň, preto sú veľmi komfortné a funkčné. Môžeme jesť bez strachu a obmedzení, keďže nám umožnia kvalitne rozhrýzť akúkoľvek stravu. Navyše sa nemusíme báť, že by sme spôsobili trapas tým, že nám protéza z úst vypadne 🙂 . 

Ak Vás trápia problémy s pokazenými či vypadnutými zubami, porozmýšľajte nad dokonalým riešením v podobe zubných implantátov. Neváhajte kontaktovať našich špecialistov zo Stomatológie Košice a opäť sa bez strachu zoširoka usmejte.

Objednajte sa!

Sledujte nás!

Sme Vám k dispozícii

Pondelok - Piatok 8:00 - 18:00

Konzultácia zdarma

Tešíme sa na Vašu návštevu!

Všeobecná zdravotná poistovňa
Dôvera zdravotná poistovňa
Union zdravotná poistovňa
Master Card
Maestro
Visa