Strojčeky na zuby

Najnovšie metódy

Inovatívne technológie

Certifikovaní špecialisti

Úsmev a zuby sú jednou z prvých vecí, ktoré si pri stretnutí s človekom najčastejšie všímame. Viacerým z nás nebol dopriaty dokonalý chrup a aj preto niekedy zuby skrývame a neusmievame sa. Našťastie, tento problém dnes už zubári vedia vyriešiť a krivé zuby môžu byť pomocou zubných strojčekov minulosťou.

Odhodlať sa na vyrovnanie a nosenie strojčeka na zuby nemusí byť vždy ľahké, preto je dôležité nehanbiť sa, prekonať strach a objednať sa k našim zubným špecialistom, ktorí s vami preberú všetky možnosti liečby.

Neviditeľný strojček na zuby

Neviditeľný strojček na zuby

 

Je dôležité si uvedomiť, že nosenie zubného strojčeka, nie je len estetickou záležitosťou, ktorá vám zabezpečí krásny úsmev, ale je aj prevenciou voči kazivosti zubov. S rovnými zubami bude váš chrup lepšie pracovať pri konzumácii potravy a tiež nebudú zaťažované vaše čeľustné kĺby, s ktorými by ste mohli mať problém v neskoršom veku.

Pri výbere vhodného zubného strojčeka sú dôležité viaceré faktory či už vek, vykrivenie zubov i zdravotný stav chrupu. Aj to môže celkovo ovplyvniť to, na akom type zubného strojčeka sa napokon so svojím zubárom dohodnete.  

V súčasnosti sa existuje niekoľko základných druhov:

 

Snímateľný strojček na zuby

Vyrába sa na základe zubných odtlačkov a nosí sa najmä v noci. Odporúča sa najmä v mladšom veku, avšak jeho nosenie nemusí priniesť stopercentný výsledok, preto sa odporúča pri menších odchýlkach zubov.

 

Fixný strojček na zuby

Ide o najpoužívanejší typ, ktorý je vhodný pre vyrovnávanie trvalého chrupu. Jeho nosenie prináša skvelé výsledky, no vyžaduje si aj zvýšenú starostlivosť o ústnu hygienu. Nosí sa nepretržite rok a pol až dva, čo nemusí byť pre každého, nakoľko nie každý sa odhodlá na kovový úsmev

 

Neviditeľný strojček na zuby

Najnovším riešením krivých zubov, ktoré ponúkame je neviditeľný zubný strojček invisalign. Tento strojček na zuby je veľmi praktický, nakoľko je vyberateľný, jeho pravidelné nosenie si nikto ani nemusí všimnúť, nebude vás obmedzovať pri jedle a zároveň vám pomôže vytvoriť krásne a rovné zuby.  

Je len na Vás, ktorý typ zubného strojčeka si vyberiete. Neváhajte a objednajte sa k našim špecialistom zo Stomatológie Košice a spolu s nimi nájdite riešenie, ktoré Vám prinesie široký a krásny úsmev.  

Objednajte sa!

Sledujte nás!

Sme Vám k dispozícii

Pondelok - Piatok 8:00 - 18:00

Konzultácia zdarma

Tešíme sa na Vašu návštevu!

Všeobecná zdravotná poistovňa
Dôvera zdravotná poistovňa
Union zdravotná poistovňa
Master Card
Maestro
Visa