Detský zubár

Najnovšie metódy

Inovatívne technológie

Certifikovaní špecialisti

Starostlivosť o detské zuby

Deti a zubné kefky nemusia byť stále kamaráti. Napriek tomu je starostlivosť o zuby už od útleho veku dieťaťa veľmi dôležitá a vôbec nie je zbytočná. Mliečne zuby totiž majú veľký vplyv na trvalý chrup, pretože vplývajú na rast sánky a čeľuste a tiež zabezpečujú správnu artikuláciu dieťaťa. Okrem toho, ak si dieťa odmalička osvojí správne hygienické návyky, je pravdepodobné, že ich bude dodržiavať aj v neskoršom veku a nebude ich zanedbávať. Je dôležité, aby sme sa o ústnu hygienu dieťaťa starali už pri prvom zúbku, najprv jemnou gázou a neskôr jemnou zubnou kefkou. Keďže deti majú tendenciu zubnú pastu ochutnávať a niekedy aj prehĺtať odporúča sa používať ju od dvoch rokov dieťaťa. 

Zubné ošetrenie detí

Návšteva detského zubára

K správnej starostlivosti o ústnu hygienu a zdravé zuby nepochybne patria aj pravidelné návštevy detského zubného lekára. Prvá návšteva zubára je v živote dieťaťa často veľká udalosť a preto je dobré na ňu deti pripraviť. Niekedy majú deti zo zubára strach, preto je dôležité ich nestrašiť ”zlým ujom zubárom,” ale naopak pozitívne motivovať zdravými zúbkami a tiež odmenou od nášho špecializovaného zubného lekára. Prvá návšteva detského zubára sa odporúča okolo 2. roku dieťaťa, keď väčšina detí v tomto veku ešte nemá žiadne zubné kazy či iné problémy so zubami a tak pravdepodobne neabsolvuje žiaden bolestivý a traumatizujúci zákrok. Je ale dobré, aby dieťa takéto vyšetrenie absolvovalo čím skôr, aby sa zoznámilo s prostredím ordinácie, zvyklo si na personál a prekonalo potencionálny strach z pozerania do úst či nástrojov, ktoré by zubár mohol pri niektorej ďalšej návšteve použiť. 

Keďže deti často milujú sladkosti a sladené nápoje, je prirodzené, že sa im mliečne zuby častejšie kazia, preto sú dôležité pravidelné návštevy detského zubného lekára. U nás v Stomatológia Košice odporúčame, aby ste so svojimi deťmi absolvovali zubné prehliadky dvakrát do roka. Na našej klinike si vaše ratolesti čakanie na vyšetrenie skrátia v našom detskom kútiku a v ambulancii sa na ne bude tešiť špecializovaný detský zubný lekár, ktorý sa im bude naplno venovať  a zaručí, že sa určite zubárov nebudú báť. 

Rodinná zubná ambulancia Stomatológia Košice sa teší na vás spolu s vašimi deťmi, aby vám vyčarila krásny a zdravý úsmev.

Objednajte sa!

Sledujte nás!

Sme Vám k dispozícii

Pondelok - Piatok 8:00 - 18:00

Konzultácia zdarma

Tešíme sa na Vašu návštevu!

Všeobecná zdravotná poistovňa
Dôvera zdravotná poistovňa
Union zdravotná poistovňa
Master Card
Maestro
Visa