Dentálna hygiena

Najnovšie metódy

Inovatívne technológie

Certifikovaní špecialisti

Mať čisté a krásne zuby po celý život je pravdepodobne snom každého z nás. Niekedy však nestačí len bežná domáca starostlivosť o zuby, ktorá by sa mala vykonávať dvakrát denne, občas potrebuje naša ústna dutina aj pomoc odborníka. K tomu, aby ste mali zdravý chrup čo najdlhšie, Vám môže pomôcť profesionálna dentálna hygiena. V minulosti návštevu dentálneho hygienika vyhľadával len málokto, dnes ich však navštevujeme oveľa častejšie. 

Čo je dentálna hygiena?

Dentálna hygiena je moderná liečebno – preventívna metóda čistenia zubov a ústnej dutiny, ktorá zamedzuje vzniku ochorení ďasien a predchádza zubným kazom či vypadávaniu zubov. Ide o profesionálne čistenie zubov spôsobom odstránenia zubného kameňa, nad aj podďasnových zubných usadenín a vyhladenie povrchu koreňa. V neposlednom rade je dentálna hygiena aj skvelým pomocníkom pre váš krásny úsmev. 

V súčasnosti, na základe rôznych znalostí z medicíny vieme, že zlý stav ústnej dutiny môže byť príčinou viacerých vážnych ochorení ako je cukrovka, zápaly kĺbov, poruchy trávenia či dokonca mozgových a srdcovo-cievnych príhod. Je tak dôležité venovať dentálnej hygiene dostatočnú pozornosť, pretože pri pravidelných návštevách vytvoríte vo vašich ústach zdravé prostredie, ktoré nedá šancu nežiadúcim baktériám, a vy sa celkovo budete cítiť lepšie. 

Čo zahŕňa profesionálna dentálna hygiena?

Dentálna hygienu, ktorú absolvujete v našej zubnej ambulancii môžeme rozdeliť na dve fázy.

Prvou z nich je samotné vyšetrenie, keď dentálny hygienik:  zhodnotí stav vášho chrupu

  • odstráni vám zubný kameň a zubný povlak 
  • ošetrí ďasná 
  • vyčistí a vyleští zuby prostredníctvom ultrazvuku a rôznych špeciálnych prípravkov. 

Následne prechádza zubný hygienik k motivačnej fáze návštevy, keď sa pacientovi snaží:   

  • poradiť rôzne prostriedky a vhodné pomôcky na účinnú domácu hygienu 
  • vysvetliť mu a naučiť ho správnu techniku čistenia zubov a ustnej dutiny 
  • motivovať ho k správnej starostlivosti o chrup. 

Hoci sa môžete akokoľvek snažiť, niekedy len domáce čistenie ustnej dutiny nemusí stačiť. Preto Vám my, zo Stomatológie Košice, odporúčame pravidelnú návštevu našej dentálnej hygieny, každých 6 mesiacov. Spolu s našimi odborníkmi docielite zdravé a krásne zuby, ktoré vám vydržia celý život. 

Objednajte sa!

Sledujte nás!

Sme Vám k dispozícii

Pondelok - Piatok 8:00 - 18:00

Konzultácia zdarma

Tešíme sa na Vašu návštevu!

Všeobecná zdravotná poistovňa
Dôvera zdravotná poistovňa
Union zdravotná poistovňa
Master Card
Maestro
Visa